Öğrencilere Tavsiyeler

Uzun bir aradan sonra blogumda uğraştığım işlerle ilgili deneyimlerimi, projelerimle ilgili bilgileri, kullandığım araçlarla ilgili kısa tanıtımları vs. paylaşmayı planlıyorum.

Bu sayfada da Elektronik Mühendisliği öğrencilerine faydalı olabilecek video listeleri, bloglar, web siteleri listelerini paylaşacağım. Vakit buldukça listeyi güncellemeyi planlıyorum.

(Son güncelleme 13.01.2018) 

Bloglar;

http://coskuntasdemir.net/    : Gömülü Sistemler, Elektronik, Teknoloji

YouTube Kanalı

Gömülü sistemler alanında tanınan kitapları bulunan bir isim olan Coşkun Taşdemir deneyimlerini Blogu üzerinden paylaşıyor. Özellikle gömülü sistemler üzerine çalışmak isteyen mühendis adaylarının takip etmesinde fayda var. Ayrıca yine kendi ismiyle zaman zaman canlı yayın yaptığı YouTube kanalı da var.

gomuluyazilim.com : Yine gömülü sistemler üzerine sektör haberleri, sektördeki gelişmeler, eğitimler vb. içerikler paylaşan bir web sitesi.  Kurucularından biri de Coşkun Taşdemir ‘dir.

kickstarter.com :Kickstarter.com herkesin projelerini paylaşıp ön satış ya da bağış modeliyle fon toplayabildiği platform. Bugün çok popüler olan bir çok elektronik cihaz ve platformun bir kickstarter geçmişi mevcut. Zaman zaman teknoloji projelerini takip etmek faydalı olacaktır. Kickstarter’ın nasıl çalıştığını öğrenmek için öğrencilik yıllarımda Elektrikport.com’da yazdığım Kickstarter’da Nasıl Para Toplanır? başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz. 

Elektrikport.com: Elektrikport en büyük mühendislik portallarından biri. Sektör haberleri, teknik makaleler, mühendislik alanındaki gelişmeler ile ilgili her gün yeni makaleler yayınlanıyor. Elektrikport ‘ta öğrencilik yıllarımda bende editörlük yapmış çeşitli görevler almıştım. Bu tür web sitelerini sadece takip etmekle kalmayıp bunlar ya da kendi blogunuz  için içerik üretmek en iyi öğrenme yöntemi öğretmektir mottosunun vurguladığı gibi çok faydalı olacaktır.

Güncellenmeye devam edecektir.